Welcome: użytkowniku
logo
Zostań reporteremDodaj miejsce

Other recommended places

Loopy's World - Rodzinne Centrum Zabaw
Loopy's World - Rodzinne Centrum ZabawGdańsk
Chili Mexican Grill Bar
Chili Mexican Grill BarGdynia
Restauracja Dwór Młyniska
Restauracja Dwór MłyniskaGdańsk
Campanio
CampanioGdańsk
Sioux
SiouxSopot

Restauracja Kresowa TatianaMiejscowość:  Gdańsk, ul.Ogarna 12

Numer telefonu:  58 301-66-53

Strona www:  http://www.tatianagdansk.wartobyc.pl

Adres e-mail:  tatiana.tatiana@wp.pl

Administrator Miejsca: $

Wyznacz trasę do obiektu z:
(podaj miejscowość i ulicę)

Catering Sala bankietowa Potrawy z grilla Sala dla niepalących Klimatyzacja Dostęp do Internetu Możliwość płacenia kartą

Podstawowe informacje o Miejscu

Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie jakim obdarzyliście mój lokal wchodząc w jego podwoje. Dołożę wszelkich starań by w pełni na nie zasłużyć i będę wdzięczna za wszelkie uwagi z Państwa strony, które pomogą mi w przyszłości jeszcze lepiej Was podejmować.
Prowadząc „Kresową” spożytkowuję doświadczenie nabyte przy kierowaniu restauracją Tatiana w Borowie, odznaczoną licznymi wyróżnieniami i nagrodami, w tym Perłą Kaszub i Najwyższym Wyróżnieniem Wydawnictwa Pascal. Wykorzystuję również wszelkie sugestie i rady jakie w „Tatianie” uzyskiwałam od licznych konsumentów. To za ich namową rozszerzyłam menu i obok dań typowo rosyjskich, proponuję teraz Państwu, z prawdziwą satysfakcją wiele dań z Kresów Rzeczypospolitej. Tym sposobem może uda mi się choć w części, wywołać wspomnienie smaków z dzieciństwa, wśród licznej rzeszy Wygnańców z Wilna i Lwowa, a wszystkim innym przybliżyć bogactwo kuchni Kresowej, gdzie jak w tyglu, mieszały się wpływy tradycji kulinarnej Polski i Litwy, Rosji i Ukrainy, gdzie nie brakowało akcentów żydowskich, armeńskich, a nawet kaukaskich.
Dobierając potrawy, które tu Państwu polecam, korzystałam z oryginalnych, starych, często z ponad stupięćdziesięcioletnią tradycją, przepisów kulinarnych, jakie udało mi się zgromadzić w mojej bibliotece. Wiele pozycji w menu to dar od Państwa, za co tu teraz dziękuję najserdeczniej jak potrafię. Wszystkie receptury noszą jednak ślady autorskiej ingerencji mojej, i mojego męża, więc proszę, nie bądźcie Państwo rozczarowani, gdybyście nie odnaleźli wiernej kopii zapamiętanego smaku pielemieni, cepelinów, blinów czy kołdunów.
Pragnę w „Kresowej” przybliżyć Państwu nie tylko smaki Kresów, ale i tamtejsze obyczaje biesiadowania. Pozostawcie więc proszę, za drzwiami pośpiech, rozdrażnienie, uprzedzenia, animozje, codzienną gonitwę. Rozkoszując się tym, co znajdziecie na Waszym talerzu, pamiętajcie, że na niektóre potrawy będziecie musieli czekać dłużej niż przywykliście. Czas oczekiwania będę starała się Wam skrócić oryginalną muzyką często wykonywaną na żywo, zmieniającymi się ekspozycjami malarstwa i grafiki, oraz osobistym moim zainteresowaniem każdym z Państwa.
Pragnieniem „Kresowej” jest kultywowanie tradycji kulinarnych wypracowanych przez wieki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, będziecie więc mogli Państwo w okresach poprzedzających święta Wielkanocne, Bożego Narodzenia, Nowego Roku zamawiać w „Kresowej” na wynos dania charakterystyczne dla tych właśnie świąt, przy czym w „Kresowej” pamiętamy o datach właściwych nie tylko dla katolicyzmu ale i prawosławia.
Jeśli wyjdziecie państwo z „Kresowej” w pełni usatysfakcjonowani, gorąco proszę o polecenie jej w kręgu rodziny i znajomych, za co z góry, serdecznie dziękuję…


Godziny otwarcia

Zapraszamy codziennie: 11:00 - 22:00


Podstawowe menu

70. Gicz jagnięca legionisty 200 g 35,00 zł.
Gicz jagnięca duszona w białym winie z warzywami

71. Pieczony udziec jagnięcy pod sosem własnym 200 g 35,00 zł.

72. Udziec jagnięcy „przysmak huculski” 200 g 35,00 zł.
Udziec jagnięcy moczony w czerwonym winie, pieczony i podawany w sosie wiśniowo winnym

Galeria zdjęć Miejsca

Oceny

Ocena ogólna: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen)

Jedzenie: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen) Obsługa: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen)
Wystrój: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen) Ceny: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen)
Atmosfera: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen) Lokalizacja: Ocena 1 Ocena 2 Ocena 3 Ocena 4 Ocena 5 Ocena 6 Ocena 7 Ocena 8 Ocena 9 Ocena 10 (0 ocen)

Kalendarz wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń.

Galeria zdjęć bywalców

Nie dodano jeszcze żadnych zdjęć do tego Miejsca. Możesz dodać pierwszy:

Galeria filmów bywalców

Nie dodano jeszcze żadnych filmów do tego lokalu. Możesz dodać pierwszy:

Ostatnie wątki forum


Brak tematów na tym forum.

Ostatnio dołączyli

   
Nikt jeszcze nie dołączył do tego Miejsca.